Nov
28
7:00 PM19:00

9 hümni vabadusele / Jõulujazz 2018

Jõulujazz 2018
9 HÜMNI VABADUSELE
K 28. november 2018 kell 19.00 Alexela Kontserdimaja

Üheksa uut hümni vabadusele, koos Eesti hümniga on neid kümme. Üks iga dekaadiaastate kohta – mis on kandnud endas ilu ja valu, vaesust ja rikkust, kaotust ja leidmist, sõda ja armastust.

"9 hümni vabadusele" on üheksaosaline uudisteos, mille loovad üheksa eriilmelist Eesti jazziheliloojate kooslust ning mille iga osa sümboliseerib ühte olulist sündmust või persooni Eesti Vabariigi ajaloos ning on teenäitajaks eestlase südamesse. Koos jazzmuusikutega astuvad kontserdil lavale pärimus-, rokk-, elektroonilise ja teiste žanrite muusikud.

Uudisteoste autorid on hinnatud jazzmuusikud, ansamblite liidrid ja heliloojad ning igaüks neist on valinud endale põnevad loovpartnerid – Maria Faust ja Kirke Karja, Kadri Voorand ja Kristjan Randalu, Mingo Rajandi ja Meelis Vind, Holger Marjamaa ja Raun Juurikas, Mairo Marjamaa ja Sander Mölder, Peedu Kass ja Siim Aimla, Raul Sööt ja Aleksander Paal, Joel Remmel ja Paul Daniel ning Tanel Ruben, Jaak Sooäär, Ivi Rausi ja Laura Põldvere.

Teose seob üheks tervikuks lavastaja Eva Koldits, kontserdi muusikajuht on Siim Aimla. Solistid on kas heliloojad ise või nende poolt valitud tippmuusikud. Kaasa teevad Politsei- ja Piirivalveorkester, erinevad keelpillide kooslused ning koor. Teostes kasutatakse ka live elektroonikat ning eelsalvestusi.

„9 hümni vabadusele“ kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi. 2018. aastal on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aasta. Lähemalt muusikaprogrammi ja sündmuste kohta www.ev100.ee.

Korraldus: Eesti Jazzliit, Jazzkaar
Kontserdist toimub otseülekanne ERRi tele- ja raadiokanalitesse.

Eva Koldits – lavastaja
Siim Aimla – muusikajuht

View Event →
Nov
23
8:00 PM20:00

Jazz.ee ja Võru Jazziklubi LIVE: Elu nagu filmis feat. Liina Saar ja Ivi Rausi

  • Võru Jazziklubi / Stedingu kohvik (map)
  • Google Calendar ICS

See punkt kus pendel peatub ja algab ääretus……

Kui Sa ei tea, mis filmist see on, siis tule kontserdile “Elu nagu filmis”. Jazzlauljatarid Liina Saar ja Ivi Rausi koos suurepäraste muusikutega toovad teieni oma lemmikud Eesti filmimuusika klassikast.

Liina Saar on peamiselt jazziringkonna publikule tuttav laulja ja laulukirjutaja. Ta on lõpetanud Stockholmi Kuningliku Muusikaakadeemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning lisaks täiendanud ennast Göteborgi Muusikaakadeemias.
On kaasategev mitme kooseisu juures, millest tuntumad MiaMee (http://www.soundcloud.com/miameemusic), Verbarium (www.facebook.com/verbarium), Elletuse (www.soundcloud.com/elletuse), aga ka omanimelise trio koosseisus. Lisaks õpetab Liina Saar noori lauljaid TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias.

Ivi Rausi on muusikuna otsija ja katsetaja, kellele meeldivad kontrastid ja värvid. Ta usub, et on asju, mis eristavad MEID teistest, ja asju, mis teevad MEID selleks, kes ME oleme.
Ivi Rausile meeldib luua, lõhkuda piire ning astuda ‘kastist välja’. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikaõpetajana, sukeldunud pärimusmuusika maailma ja avastanud regilaulu võlumaailma ning omandanud magistrikraadi kaasaegse improvisatsiooni erialal. Temalt on ilmunud kaks autoriplaati “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015).

LISAINFO:

Kontsert algab kell 20 ja toimub Stedingu kohvikus. Kohtade arv on piiratud.

 

Pileti saab osta eelmüügist Stedingu kohvikust (avatud T-P 10-22) või kohapealt. Ilma piletit ostmata kohta broneerida ei saa. Pileti hind 5 €, alla 12-aastastele on sissepääs tasuta.

Eelmüügist vähemalt kaks päeva enne jazziklubi toimumist piletit ostes on võimalik tellida endale kontserdiks hõrgutav õhtusöök. Kontserdi ajal on võimalik osta vaid kergemaid snäkke ja kooke

View Event →
Sep
7
7:00 PM19:00

Brussel Poetry Fest

ARFA koosseis:

vokalistid Laura Põldvere, Ivi Rausi, Roomet Jakapi, Jaan *Luulur* Malin ja kitarrist Mart Soo

Rohkem infot: https://www.facebook.com/estemb.brussels/photos/a.130233277018099.12055.129066483801445/2181294968578576/?type=3&theater

View Event →