On asju, mis eristavad MEID teistest, ja asju, mis teevad MEID selleks, kes ME oleme.
 
 

Ivi Rausi on pärit põhjarannikult imelise looduse ja põlevkivi töötlevate tehaste maalt, Ida-Virumaalt, mis on tulvil elulisi kontraste ka täna.

 Tema muusikaline teekond algas juba 4-aastaselt ETV lastesaates “Laulujütsid”. Klaveri valged ja mustad klahvid oli laulmise kõrval tema teine suur armastus. 5-aastaselt küpses iseseisev otsus astuda Kohtla-Järve Lastemuusikakooli ja nii see vanker veerema läks. Hiljem jätkas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias erinevatel erialadel (muusikapedagoogika, pärimusmuusika) ning viimasena omandas magistrikraadi kaasaegse improvisatsiooni erialal. Ta on osalenud erinevates jazzi ja vaba improvisatsiooni meistriklassides üle Euroopa.

 Ivi Rausi on muusikuna otsija ja katsetaja, kellele meeldib lõhkuda piire ning mõelda ‘kastist välja’. Talle armastab kontraste ja värve. Ta usub, et iga muusik on unikaalne ainult siis, kui ta julgeb olla tema ise ja see on Ivi Rausi kreedo.

 

Ivi Rausi tegutseb paralleelselt erinevates projektides ja teeb koostööd mitmete muusikutega. Tema muusikaline teekond on teda viinud kokku põnevate loominguliste natuuridega nagu Laura Põldvere, Mart Soo, Ara Yaralyan, Raun Juurikas, Ahto Abner, Tiit Born, Sid Hille, Peedu Kass, Jaak Lutsoja, Taavo Remmel, Roomet Jakapi jpt.

Tal on ilmunud kaks autorialbumit: “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015). Aastal 2018 ilmusid albumid "Aitäh, Valter Ojakäär!" ja “Aitäh, Kustas Kikerpuu!”

1995 noorte lauljate konkursi "Kaks takti ette" finalist

2002 Valge Daami lauluvõistluse II koht

2003 Valge Daami lauluvõistluse I koht

2013 armastuslaulude konkursi "Armastuse valgus" I koht